Vrijdag 20 november 2026
om 16:30 uur
Kartini Auditorium, UB Leiden, Witte Singel 27, Leiden.
gepubliceerd op 25 oktober 2026
Boekpresentatie ‘Anatomie van een vriendschap’

In het Kartini Auditorium van de Universiteitsbibliotheek Leiden zal op vrijdagmiddag 20 november – de eerste sterfdag van Peter van Zonneveld – de presentatie plaatsvinden van Anatomie van een vriendschap. De briefwisseling van Boudewijn Büch en Peter van Zonneveld. Deze uitgave werd bezorgd door Rick Honings en Onno Blom.

Boudewijn Büch (1948-2002) en Peter van Zonneveld (1948- 2025) waren boezemvrienden. Büch zit in het collectieve geheugen verankerd als markante televisiepersoonlijkheid die met witte handschoenen over bijzondere boeken vertelde en als schrijver van de roman De kleine blonde dood. Peter van Zonneveld was een bevlogen neerlandicus, letterkundige en kenner van de negentiende eeuw. Zij leerden elkaar in 1965 kennen in de redactie van de schoolkrant op een katholieke middelbare school in Leiden.

Brieven vol studentikoze humor, begeerte naar boeken, liefde voor Goethe en Bilderdijk, intimiteiten en verboden verlangens. Ze zijn leugenachtig en manipulatief en derangeren literair en stilistisch. De vrienden gingen in alle opzichten te ver.

Aanmelden

De presentatie van Anatomie van een vriendschap, een bloemlezing uit de honderden brieven, wordt gehouden op vrijdag 20 november van 16.30 tot 17.30 uur in het Kartini Auditorium van de Universiteitsbibliotheek, Witte Singel 27, 2311 BG in Leiden. De toegang is gratis, aanmelden is verplicht via deze link.

Secret Link