Dinsdag 26 mei 2026
om 20:00 uur
Lipsius-gebouw van de Universiteit Leiden, Cleveringaplaats 1, Leiden
gepubliceerd op 10 mei 2026
Letter en Geest-lezing door Odile Heynders

Op dinsdagavond 26 mei aanstaande houdt Odile Heynders in het Lipsius-gebouw van de Universiteit Leiden de laatste Letter en Geest-lezing van dit voorjaar. Odile Heynders is hoogleraar vergelijkende literatuurwetenschap aan de Universiteit Tilburg en oud-voorzitter van de MdNL. Als literatuur- en cultuurwetenschapper is ze voornamelijk geïnteresseerd in de rol van verbeelding in politieke en historische kwesties en de relatie tussen literatuur en nieuwe media en digitale cultuur.

Haar meest recente boek, Experiences of Migration, A Pedagogy of Fiction (Talylor & Francis 2025), staat in de lezing centraal. In dit boek onderzoekt zij hoe fictieve verhalen over migratie bijdragen aan een specifieke vorm van kennis – de literatuur heeft iets te bieden in migratiestudies. Verdere informatie over de lezing volgt.

Aanmelden
De Letter en geest-lezing van Odile Heynders vindt op dinsdagavond 26 mei om 20:00 uur plaats in zaal 005, Lipsius, Cleveringaplaats 1, Leiden. Aanmelden kan via deze link. Het is ook mogelijk de lezing online te volgen: de link naar de livestreampagina is t.z.t. beschikbaar via deze link.

Secret Link