Op vrijdag 14 november vindt in café De Amer te Amen weer een nieuwe editie van De Literaire Hemel plaats. Annette Timmer en Joep van Ruiten praten dan met de schrijvers van een toekomstroman, een boek over bestsellers en de biografie van een bestseller-auteur. Koen Caris komt na zijn succesvolle debuut Stenen eten met een roman, die speelt in 2035. Stad O. schetst een samenleving waarin welvaart en veiligheid om voorrang strijden, een wereld waar we in razend tempo op af lijken te denderen.
Erica van Boven onderzoekt in De bestsellermachine het begrip bestseller en laat zien hoe timing, creativiteit en commercieel inzicht een verhaal transformeren tot een literair fenomeen. Een bestseller is ‘een knooppunt en een graadmeter: daar worden cruciale veranderingen het eerst zichtbaar’, schrijft Van Boven. Veranderingen in het literaire bedrijf en in de maatschappij.
Renate Dorrestein (1954-2018) was buitengewoon productief. Ze schreef o.a. columns en 35 romans. Ze groeide uit tot een bestsellerauteur die van haar royalty’s een villa in Aerdenhout kon kopen. Iris Pronk verdiepte zich de afgelopen vijf jaar intensief in het leven van de schrijfster en feministe. In Altijd te paard laat ze zien dat maatschappelijke en persoonlijke woede een belangrijke bron waren voor Dorresteins werk.
De Literaire Hemel vindt op vrijdag 14 november 2025 in café De Amer in Amen. De aanvang is 20.00 uur. De toegang bedraagt € 18,50, inclusief twee consumpties. Kaarten zijn te koop via deze link.Â
